{پرسش و پاسخ مهدوی - شماره 17}

 

آیا صدقه دادن برای امام مهدی(عج) صحیح است؟

 

پاسخ:

آری، علاقه‌مندان به حضرت می‌توانند اعمال عبادی مستحب را به نیابت از ایشان انجام دهند و به ویژه از طرف آن حضرت و یا برای سلامتی وجود مبارک آن حضرت صدقه دهند، و این خود یکی از جلوه‌های زیبای نمایش محبت و ارادت به آن امام عزیز است.

سید بن طاووس -از علمای بزرگ شیعه- می‌نویسد: صدقه دادن از سوی آن جناب را پیش از صدقه دادن از سوی خود و عزیزانت قرار ده و دعا برای آن حضرت را بر دعا کردن برای خودت مقدم بدار و نیز در هر کار خیری که مایۀ وفای به حق آن حضرت است، آن بزرگوار را مقدم بدار که سبب می‌شود به سوی تو توجه فرماید و به تو احسان کند.

 

(کشف المحجة، ص۱۵۲)

 

Read the rest 

 

{Mahdavi Questions and Answers - No.17}

 

Is almsgiving for Imam Mahdi right?

Yes, the enthusiasts of Imam Mahdi (PBUH) can do good deeds (Mostahab deeds) on his behalf, especially on behalf of him or for his well-being. This is one of the beautiful displays of love and sincerity to Imam Mahdi (PBUH).

Sayyed ibn Tawus, a great Shia scholar, writes: “Put almsgiving on behalf of Imam Mahdi (PBUH) prior to almsgiving for yourself and your loved ones. Prioritize praying for His Holiness over yours. In whatever good deed, which represents the tribute to him, His Holiness should be taken the precedence. This causes Imam Mahdi (PBUH) to pay attention to you and be merciful towards you.

(Kashf al-Muhja, p.152)

 

 

17m

 

منبع : واحد مهدویت موسسه مصاف ایرانیان ؛ موسسه مصاف masaf.ir

///   اینستاگرام فارسی :      mmahdaviat  ///  تلگرام فارسی :    T.me/Mahdaviat ///

///   Instagram English Pageislam_pfr  ///  باللغة العربیة :   mahdavimessages ///