استاد رائفی پور :

وقتی علی‌ابن‌مهزیار به خیمهٔ امام زمان تشرف یافت، حضرت فرمود: ما خیلی وقت بود منتظرت بودیم، دلمون برات تنگ شده بود، برگشت گفت: آقا من چگونه باید اینجا رو پیدا می‌کردم؟ من که آدرس نداشتم! حضرت فرمود: دنیای طلبی‌هایت مانع شد، ظلمی که به مردم می‌کنید مانع میشه، وگرنه من خودم پیش شما می‌آیم.

قبل از ظهور دوتا اتفاق می‌افتد؛ تجارت و لهو و لعب دنیا را می‌گیرد و حواس اکثریت مردم اینجا می‌رود، مردم یا دنبال این هستند که به هر طریقی پول دربیاورند، یا دنبال این هستند که این پول را چگونه خرج گناه کنند. این نیست که حرام پول دربیاورند، و خرج کار خیر کنند، نه، همان پول را حرام خرج می‌کنند.

این مصداق واقعی آیه یازدهم سوره جمعه است: «وَ إِذَا رَأَوْا تِجَارَةً أَوْ لَهْوًا انْفَضُّوا إِلَیْهَا وَتَرَکُوکَ قَائِمًا...» این آیه برای همهٔ اهل بیت است، علی الخصوص امام زمان.

فقط کافی است این‌ها ببینند یک‌جا پولی هست یا تجارتی هست یا یک کار بیهوده‌ای هست، می‌روند به سمت آن، و تو یک نفر را ترک می‌کنند، «قائماً» یعنی تو که قیام کردی! هزار و دویست سال است که منتظری، مردم سرشان را از آخور دنیا جدا کنند تا بتوانند تو را پیدا کنند.

[برشی از سخنرانی؛ وظایف منتظران در عصر حاضر]

 

293y

 

منبع : کانال مهدیاران (Mahdiaran@)